Pielęgnacja włosów przedłużanych - hurtownia i sklep internetowy Remy-Hair, Szczecin

Pielęgnacja włosów przedłużanych

 

Po pierwsze. Mycie przedłużonych włosów.

 
Oczywiście przed umyciem dokładnie rozczesz włosy. Włosy najlepiej myć pod prysznicem. Woda pada z góry, przez co włosy się nie plączą. Proszę pamiętać, że włosy naturalne po ścięciu już nie żyją, więc dobra pielęgnacja to podstawa dobrej kondycji włosa.
 
BARDZO WAŻNE! MYJ WŁOSY LETNIĄ WODĄ!
 
Włosy myj przesuwając dłonie z szamponem z góry do dołu. PAMIĘTAJ: nie wolno myć włosów okrężnymi ruchami! Przez wilgoć i ciepło wody łuski włosów się otwierają i w efekcie mycia okrężnymi ruchami zahaczając o siebie zwiną się w kołtun.
Najbardziej zanieczyszczone są włosy przy skórze głowy i sama skóra głowy. Przedłużone włosy nie wymagają szorowania. Wystarczy, że piania z szamponu po nich spłynie. Za to skórę głowy wymasuj palcami.
Warto pamiętać, że przedłużonych włosów nie wolno "czochrać" ręcznikiem. Powinno się przeczesywać włosy palcami i odsączyć ręcznikiem. Następnie włosy zwiń w ręcznik na kilka minut, aż woda w niego wsiąknie. Najlepiej poczekaj, aż włosy same wyschną.
Jeśli użyjesz wosku w sprayu lub odżywki a potem pozgniatasz włosy w dłoniach, uzyskasz efekt falowanych włosów.
 

Po drugie. Nawilżanie przedłużonych włosów.

 
O przedłużone włosy również trzeba dbać i je odpowiednio pielęgnować odpowiednimi odżywkami i balsamami. Przedłużone włosy są włosami naturalnymi, ale martwymi.
Jeżeli dobrze będzie się o nie dbać, możemy się z nich cieszyć do około 9-15 miesięcy, jeżeli nie to doczepiony włos straci swoją witalność i będzie go trzeba wymienić.
Stosuj dobre delikatne odżywki i szampony o właściwościach bardzo nawilżających. Polecam szampony i odżywki specjalnie przeznaczone do pielęgnacji włosów pzredłużonych, np. MOI Professional. Jeżeli ktoś nie chce stosowac specjalnych szamponów to polecam szampony z Loreal i Renne Blanche. Bardzo dobre jest serum, oliwka do włosów zniszcznych z Loreal z serii Intensywna Regeneracja. NIE POLECAM STOSOWANIA JEDWABIU BIOSILK!!! Niestety wbrew reklamom bardzo przesusza włosy, co powoduje puszenie się i kołtunienie.
Raz na jakiś czas polecam na noc nawilżyć włosy oliwą z oliwek, rano umyć – to dodatkowo je nawilży.
Nie wolno używać szamponów Fructis, Gliss Kur, szamponów przeciw łupieżowych i zawierających alkohol – powodują, że włosy się wysuszają i kołtunią!!!
PAMIĘTAJ: nie wolno nakładać odżywki na łącza pasemek.
Rozczarowaniem będzie, jeżeli przedłużone włosy w niektórych miejscach spłaczą się, a splątanych miejsc nie wolno szarpać szczotką tylko delikatnie rozdzielić palcami. Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą żywotności Twoich włosów.
 

Po trzecie. Czesanie przedłużonych włosów.

 
Po umyciu należy przeczesać wilgotne (czyli nie mokre, ale też nie suche) włosy i zaczynamy od samych końców, stopniowo przechodząc do całej ich długości.
Czesanie jest obowiązkowe i najlepiej zaopatrzyć się w specjalną szczotkę, która ułatwi to zadanie. Bardzo długie włosy należy na noc wiązać w luźny warkocz. Staraj się używać kosmetyków bez dodatku alkoholu.
Jeśli używasz prostownicy lub lokówki w żadnym wypadku nie nagrzewaj włosów u samej nasady, gdzie są zgrzewy, przed prostowaniem najlepiej używać specjalnych preparatów do prostowania włosów. Jeśli na przedłużonych włosach chcesz mieć loki lub fale zalecamy stosowanie wałków lub papilotów.
Przy prostowaniu, nakręcaniu, karbowaniu czy też suszeniu suszarką włosów zalecamy stosować wosk lub odżywkę w sprayu. Efekt? Włosy będą lśniąco błyszczały i będą odpowiednio chronione.

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie